Preliminär anmälningslista LightOn 2018

 


 
Debutanter
TävlingsklassFörareKartläsareBilAnmälare
Debutant Richard Hallin - Mk-nordjämten Björn Hallin - Mk-nordjämten Volvo244
Antalet anmälda debutanter: 1st



Ungdomsrally
TävlingsklassFörareKartläsareBilAnmälare
Ungdom Grupp F Niclas Wolfenstein - Krokom MK Bert-Ola Wolfenstein - Krokom MK VW Golf
Antalet anmälda i ungdomsrally: 1st



Tävlande
TävlingsklassFörareKartläsareBilAnmälare
C Grupp E Rickard Jonsson - Woxnadalens mk Tom Jonsson - Woxnadalens mk SeatCordoba
A Grupp F Dan Hoff - Jämtlands MK Ethel Svantesson - Jämtlands MK FolkvagnGolf III
A Grupp F Pether Lindblom - Offerdals MK Tommy Svedberg - Offerdals MK VWGolf
A Grupp F Bosse Hemmingsson - Offerdals mk - Vw Golf 2,3
C Grupp F Pontus Hoff - Jämtlands MK Lukas Lindström - Jämtlands MK VWGolf II GTI
C Grupp F Hans Åkerström - Jämtlands Motorklubb Per Nauman - Jämtlands Motorklubb Saab99
C Grupp F Ove lundin - Jmk - Jmk VwScirocco
A Grupp F FWD Jan Bergetorp - Offerdals MK - VWGolf 2,3
B Grupp F FWD Fredrik Basth - SMK Hälsinge Jari Rantala - VWPolo GTI Välsta Bildemontering AB
A Volvo Original Pär pålsson - Jämtlands mk Tina blom - Jämtlands mk Volvo940
A Volvo Original Simon Olsson - Vännäs MK Jonathan Melinder - Vännäs MK Volvo 940
B Volvo Original Nils-Olov Lindström - Örnsköldsviks Rallyklubb Gunnar Råberg - Örnsköldsviks Rallyklubb Volvo244
C Volvo Original Frida bogg - Jmk Linus olausson - Jmk Volvo 244 Frida bogg
C Volvo Original Pontus Hallin - Mk Nordjämten Anders Gunnarsson - Volvo240
C Volvo Original Thomas viksten - Jmk Alexandra viksten - Mk speed Volvo940
C Volvo Original Kristian Andersson - MK Nordjämten Maria Strömstedt - MK Nordjämten Volvo940
C Volvo Original Kalle Morell - Hofors MK Lina Björklund - Sandviken MK Volvo940
C Volvo Original Bengt Sundberg - Örnsköldsvik Rally klubb Eva Sundberg - Örnsköldsvik Rally klubb Volvo940
C Volvo Original Alf Lundin - JMK Bernt"Bobbo" Eriksson - volvo242
C Volvo Original Pär Westlund - Smk Sundsvall Sandra Persson - Smk Sundsvall Volvo240
C Volvo Original Daniel Jonsson - Smk Hälsinge Emelie Skoglund - volvo940
A Veteran Kenneth Kilheim - Jmk Mikael Eriksson - OpelAscona
A Veteran Bengt Johansson - Ljusdals MS Anders Hansen - Ljusdal MS VWGolf GTI
A Veteran Tommy Målarn Sjödin - SHRA Sundsvall - VolvoPV
B Veteran Bengt Gustavson - Jämtlands MK Catarina Gustavson - Jämtlands MK Volvo544
C Veteran Erik Söderholm - Jämtlands MK Magnus Eriksson - Volvo142
C Veteran Mikael Söderholm - SHRA Östersund Britt-Inger Söderholm - JMK OpelAscona
C Veteran Rickard åslund - Jämtlands mk - OpelAscona
A Grupp A/H 2WD Tommy Ström - Härnösands mk Mats Frycklund - Härnösands mk ToyotaCorolla
A Grupp A/H 2WD Niklas Nilsson - Jmk - Volvo242
A Grupp A/H 2WD Dan Axelsson - härjedalens ak - ford escortmk2 mobergs glas
A Grupp A/H 2WD Bo Almgren - Woxnadalens MK Mattias Svedberg - Bollnäs MK VWGolf 3
A Grupp A/H 2WD Jan Adielsson - Göteborgs MF Vakant - Ford EscortMK2
B Grupp A/H 2WD Jonas Edlund - Ilsbo Sara Strömberg - Ilsbo Volvo244
B Grupp A/H 2WD Mikael Persson - SMK Sundsvall Glenn Holmgren - SMK Sundsvall OpelAscona B
B Grupp A/H 2WD Tommy Andersson - Smk hälsinge Olle wedin - Smk hälsinge ToyotaCorolla
B Grupp A/H 2WD Håkan Nilsson - Timrå MK Niklas Granlöf - Jämtlands MK Volvo242 Granlöfs Bygg o Kakel AB
C Grupp A/H 2WD Åke Nordin - Ljusdal MS Andreas Nordling - Hudiksvall Golf GTI
C Grupp A/H 2WD Rune Grafström - Örnsköldsviks Rally Klubb ÖRK Hans Roland Sundström - Örnsköldsviks Rally Klubb ÖRK Vw Golf 111 HECO ALUMINIUMTRAILER
C Grupp A/H 2WD Viktor Karlsson - Jämtlands MK Gustav Jacobsson - Jämtlands MK Volvo242
C Grupp A/H 2WD Stig Nesterud - Stuguns MK Jimmy Nesterud - Jämtlands MK NissanSunny GTI 16v 1.6
B Grupp N 2WD Magnus Proos - Härjedalens AK - SaabSonett 9-3 Mobergs Glas Sveg
A 4WD Leif Andersson - GNESTA MK V.I.P - mitsubishievo
A 4WD Lennart Gälliner - Östersund Tomas Nordenström - Mazda 323T
A 4WD Mattias Lönn - Offerdals MK Filip Carlsson - Jämtlands MK SubaruImpreza
A 4WD Tomas Bergman - SMK Hälsinge Lasse Grip - SMK Hälsinge MitsubishiEvo 6 Välsta Bildemontering AB
A 4WD Lennart Olsson - Ånge MK S.Nilsson - Mitsubishi EvoMK2 Mobergs Glas
B 4WD Hans Emilsson - Jämtlands MK Eric Brunila - Jämtlands MK Subaru Impreza
B 4WD micke gälliner - jmk sofia gälliner - jmk audi90 quattro
B 4WD Roger Ramsell - jmk Lukas Lundqvist - jmk Bmw325ix
C 4WD Marcus Frändén - SMK Sundsvall Simon Frändén - SMK Sundsvall NissanSunny GTI-R
Antalet anmälda i tävlingsklasserna: 51st

Totalt antal anmälda: 53st
 
 
 

© 2010 Erik Persson/Dan Hoff